Naruto Dimension

Gra pbf o tematyce Naruto

Ogłoszenie

http://www.narutodimension.pun.pl/index.php

#1 26-07-2010 22:00:32

DRaco

http://i25.tinypic.com/fn8f4n.jpg

Zarejestrowany: 08-07-2010
Posty: 25
Punktów :   

FAQ

FAQ: Pytania i Odpowiedzi.

1. P: Jak to ściągnąć ? Jak w to Grać ?
O: To jest PBF ( Play be Forum -   Gra forumowa ). Gra się w nią poprzez pisanie oraz czytanie postów.

2. P: Co to jest Kekkei & Genkai ?
O: Kekkei Genkai, to inaczej Ograniczenie Więzów Krwi. Odziedziczają Ją tylko zdolni Ninja, którzy odziedziczają Ją od swoich przodków. ( Np. Od Klanu, z którego pochodzimy ). Doskonałym przykładem jest Haku, która odziedziczyła swoje KG ( Sensatsu Suishou ) Od swojej Matki, która pochodzi z Klanu Souishou.

3. P: Co to jest Karta Postaci ?
O: Karta Postaci, to Twoje  ( Twojej Postaci ) Dane. Czyli Jutsu jakie macie, Wioska, Ekwipunek. Robi się je tutaj.

4. P: Co zrobić jak już mam zrobioną Kartę Postaci ( Sygnaturkę ) ?
O: Jak już masz zrobioną Kartę Postaci, to rozpoczyna się twoje życie ninja. Zaczynasz grę swoją postacią.

5. P: Co to jest Umiejętność Główna i Początkowa  ? Jak je zdobyć ?
O: Umiejętność Główna, To nasza ważniejsza, lepsza umiejętność typu Bram Cursed Seal itp.  Za to Umiejętność początkowa, to jakby cecha naszej postaci, Czyli np. Szpieg, Złodziej itp. Spisy wszystkich Umiejętności i Wymagania do nich macie opisane tutaj.

6. P: Gdzie i jak kupuje się Ekwipunek ?
O: To proste. Wchodzimy w Dział "Sklepik", gdzie mamy spis wszystkich ekwipunków, opisy do nich, oraz ich cena. Jeżeli już wiemy, co chcemy kupić, to wchodzimy w Wątek "Kupowanie" i wpisujemy co chcemy kupić i cenę do niego, pozostaje nam czekać, aż Zaakceptuje To Kage, lub Anbu.

7. P: Czy można kupić taki Ekwipunek jak np. Samehada ?
O: Oczywiście. Wszystkie te Artefakty są umieszczone w Dziale "Specjalne Bronie". Kupuje się je, tak jak zwykły Ekwipunek. Czyli piszemy co chcemy kupić oraz jego cenę i czekamy aż Kage lub Anbu nam to Zaakceptuje.

8. P: Ale czemu nie widzę działu Specjalnych Broni, skoro w nim mam kupować taki Ekwipunek ?
O: Ten dział jest zablokowany dla Studentów Akademii i jest on dostępny od rangi Genina.

9. P: Jak walczyć ?
O: Jeżeli masz wyobraźnię, to nie powinien być dla Ciebie problem. Najpierw trzeba wejść na Chat Box, oraz znaleźć tam kogoś, kto byłby chętny do walki z tobą. Nie zapomnijmy jeszcze o Sędzi, musi to być Kage, lub Anbu.  Gdy już znajdziemy Sędzię i osobę chętną do walki, to Sędzia zakłada wątek w Wyzwaniach, lub na Sali Treningowej. ( Jeżeli chcecie walczyć na Wyzwaniu, to o jakiś przedmiot, np. Ty stawiasz Katane, a twój przeciwnik Nunchaku. Jeżeli walkę wygrasz Ty, to zachowujesz swój przedmiot, oraz dostajesz To, co postawił Przeciwnik ). Na sali Treningowej zwycięzca dostaje 400 Yen. Teraz przejdzmy już do sedna sprawy. Sędzia zakłada wątek, wybiera teren i ustala kolejność. Teraz czas użyć waszej wyobraźni. Poprzez pisanie postów, piszecie jakie czynności robicie. Sędzia jest po to, aby kontrolować walkę, oraz chakrę przeciwnika. Gdy już chakra będzie maleć, to sędzia napisze, że Chakra już się wyczerpuje. W tym czasie możemy użyć  Zwój Odnowy, lub Wielki Zwój Obrony. Jest jeszcze od rozwiązywania sprzecznych Sytuacji. Czyli np. Przeciwnik zaczął oszukiwać, Używać nie legalnych jutsu, lub broni, to sędzia jest od tego, żeby to sprawę rozwiązać. Trzeba się liczyć ze zdaniem Anbu, lub Kage. Ale jeżeli mamy jakieś inne wątpliwości, to możemy poprosić innego Kage, lub Anbu, aby na to spojrzał. Decyzję Anbu może podważyć Kage, a decyzję Kage może tylko i wyłącznie podważyć Rikudou Sennin. Przykładową walkę znajdziecie tutaj.

10. P: Co mam zrobić, aby nie być karanym ?
O: Unikaj sprzeczek na forum, oraz staraj się nie podważać decyzji Kage oraz Anbu Przeczytaj takgrze regulamin, żeby się dowiedzieć co wolno, a czego nie.

11 P: Co się stanie, jak założę Przez przypadek wątek w złym miejscu / nadam zły Tytuł wątkowi ?
O: W tym przypadku musisz poprosić Kage, lub Anbu, aby Skasował wątek i wtedy założysz go w poprawnym miejscu. Jeżeli chodzi o zły tytuł to prosisz Kage, lub Anbu, żeby Ci zedytował i poprawił nazwę.

12. P: Ale czemu ja nie mogę edytować / usuwać postów ?
O: Dla twojego bezpieczeństwa. Edytowanie i postów przez Userów, kończy się najczęściej oszustwami. Mają do tego tylko prawo Kage, oraz Anbu.

13. P: Jak zarabiać pieniądze ?
O: Pieniądze można zarabiać w różny sposób, Wygranie walki na Sali Treningowej, Pozytywnie ukończona misja, Sprzedanie jakiegoś ekwipunku, Zabicie kogoś z zeszytu Bingo, oraz dzięki wypłacie, która jest co Sobotę. Chcesz wiedzieć ile ile twoja ranga dostaje wypłaty co tydzień ? Wejdź tutaj.

14. P: Jak otrzymać wyższą rangę ?
O: Dane na temat rangi, oraz ich wymagania znajdują się tutaj.

15. P: Spełniłem wszystkie wymagania, ale nadal mam tą samą Rangę. Dlaczego ?
O: Ponieważ musisz zrobić coś jeszcze. Wejdź tutaj i podaj linki do walk które stoczyłeś, aby otrzymać wyższą rangę, po tym Kage to przejrzy. Jeżeli wszystko jest dobrze, to otrzymasz nową rangę. Ale musisz jeszcze wejść tutaj i powiedzieć Rikudou Senninowi, że spełniłeś wszystkie wymagania i, że chciałbyś nową rangę.

16. P: Jak zdobyć wyższy lvl Umiejętności ?
O: Trzeba spełnić wymagania na dany lvl. Umiejętności wraz z wymaganiami na wyższy lvl znajdują się tutaj.


17. P: Jak zdobyć wyższy lvl Kekkei & Genkai ?
O: Trzeba spełnić wymagania na dany lvl. Kekkei & Genkai wraz z wymaganiami na wyższy lvl znajdują się tutaj.

18. P: Czy można zmienić Wioskę ?
O: Dopiero przy randze Jounina. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ trzeba Pokonać Anbu ( W Wyzwaniach ). Jeżeli go pokonamy, to uciekamy z Wioski i stajemy się Missing Ninja. Można za to trafić do Zeszytu Bingo. Nie wiadomo też, Czy Kage Wioski nas przyjmie.

19. P: Czy mogę Wybrać Klan ?
O: Nie, jest Ona przydzielana Losowo przez Kage. Wymagania jakie należy spełnić znajdują się tutaj. Gdy już spełnimy wymagania, należy zgłosić się tutaj.

20. P: Czy mogę wybrać Kekkei & Genkai ?
O: Nie. Gdy już będziesz miał Klan, to należy się zgłosić tutaj, po Kekkei & Genkai swojego klanu. Dają go Kage.

21. P: Co to jest "Spam" ?
O: Spam, to pisanie wielu bezsensownych postów na raz.

22. P: Czy mogę się wymienić Buttonami z tym Forum ?
O: Jeżeli twoje Forum / Strona jest zadbane, ma dużo użytkowników i nie jest o Tematyce "NARUTO", to zgłoś się tutaj.

23. P: Jak zostać Anbu ?
O: Należy spełnić wymagania opisane tutaj.

24. [/b]Czy mogę zrezygnować z bycia Anbu ?
O: Oczywiście. Jak po miesiącu nie będziesz już chciał nim być, to musisz się zgłosić do Gabinetu Rikudou Sennina, który zwróci Ci swoją dawną rangę. Tym samym Tracisz wszystko, co dzięki tej randze miałeś.

25. P: Jak zostać Akatsuki ?
O: Należy spełnić wymagania Opisane tutaj.

26. P: Jak wykonać misję ?
O: Należy zgłosić się tutaj. I poczekać, aż Anbu Zrobi dla nas odpowiedni wątek z misją o trudności dla naszej rangi.

27. P: Czy mogę wykonać dziesięć misji dziennie ?
|O: Nie. Możesz wykonać jedną misję na 24h( 1 dzień ).

28. P: Skończyłem misję. I co dalej ?
O: Jeżeli misja zakończyła się powodzeniem, to zgłaszasz się tutaj. I dajesz link do wykonanej misji pisząc jaką ilość kwoty powinieneś dostać. Teraz czekaj, aż Anbu ci zaakceptuje. Jeżeli jednak misja zakończyła się niepowodzeniem, to nic nie dostajemy.

29. P: Czy mogę zmienić jutsu na jakieś inne ?
O: W tej sprawie musisz się zgłosić do Gabinetu Rikudou Sennina. Jutsu można zmienić tylko raz !

30. P: Jak zdobyć demona ?
O: Na Forum będzie się odbywał Turniej na Demona, oraz zapisać się może każdy, oprócz Akatsuki. Ci którzy zajmą pierwsze trzy miejsca, staną oko w oko w walce z demonem. Ten który będzie najlepiej walczył z demonem, zostanie w nim zapieczętowany.

31. P: Czy posiadacz Kekkei & Genkai może mieć Demona / Posiadacz Demona może mieć Kekkei & Genkai ?
O: Nie. możemy mieć albo Demona, albo Kekkei & Genkai. To już wasz wybór.

32. P: Mogę toczyć dwie walki jednocześnie ?
O: Nie. Jedna walka na raz. Popsuje to klimaty gry. Nie można być w 2 miejscach na raz.

33. P: Mogę zmienić Nick ?
O: Możesz zmienić dwa razy ( raz na pół roku ). W tym celu musisz się zgłosić do Gabinetu Rikudou Sennina i podać stary nick, oraz na jaki byś chciał ten zmienić.

34. P: Jak nauczyć się nowego Jutsu ?
O: Trzeba kuić odpowiedni zwój i i założyć specjalny wątek, gdzie będzie się ćwiczyć technikę. Jakiej techniki przez ile dni się uczy ? tutaj.


Skrótu używane na Forum:

ZO: Zwój Obrony
WZO: Wielki Zwój Obrony
ZOD: Zwój Odnowy
WZOD: Wielki Zwój Odnowy
UMP: Umiejętność Początkowa
UMG: Umiejętność Główna
WT ( WJ ): Własna Technika ( Włąsne Jutsu )
RS: Rikudou Sennin
SA: Student Akademii
Aka: Akatsuki
SZ: Specjalny Zwój
Z/w: Zaraz wracam.
J/j: Już jestem
Shar: Sharingan
MS: Mangekyou Sharingan
Bayak: Bayakugan

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.juveniaglzy.pun.pl www.otaku-koszalin.pun.pl www.osiedlesosnkowskiego.pun.pl www.pytam.pun.pl www.snipereliteasg.pun.pl